Poslední den na EYOF: páté místo pro tým lyžařů, biatlonisté desátí

EYOF 2019
EYOF 2019
1 Minuta čtení

Čtyřmi závody s českou účastí se v pátek uzavřel program Evropského olympijského festivalu mládeže v Sarajevu. Dařilo se v něm alpským lyžařům v paralelním týmovém závodě, do první desítky skončili i biatlonisté ve štafetě. Čtěte souhrn.

Slušné umístění na závěr. Lyžaři v týmovém vyřazovacím závodě porazili Velkou Británii, pak vypadli s favorizovaným Rakouskem. Mezi šestnácti týmy obsadili celkem pěkné páté místo.

Další umístění do TOP 10 mají za sebou biatlonisté, kteří ve smíšené štafetě uzavřeli první desítku. Nejblíže k medaili měli v úterý, kdy Bára Babánková skončila ve sprintu na šest kilometrů těsně čtvrtá.

O stupínek hůře, tedy jedenáctí, byli ve své smíšené štafetě běžci na lyžích. V pátek naposledy závodily i naše rychlobruslařky na krátké dráze: Dominika Simandlová skončila 21., Markéta Fajkusová 27.

„Markéta Fajkusová si v Sarajevu zlepšila dva osobní rekordy, a to na tratích 1 500 a 500 metrů. Dominika Simandlová dosáhla svého maxima čtrnáctým místem na 1 500 metrů, kdy zároveň zajela také svůj nejlepší čas v této sezoně,“ hodnotil trenér Jindřich Pařík.

Novinky nejen ze zákulisí nezapomeňte sledovat i na našich komunikačních kanálech!