Poslední den na EYOF: páté místo pro tým lyžařů, biatlonisté desátí

Čtyřmi závody s českou účastí se v pátek uzavřel program Evropského olympijského festivalu mládeže v Sarajevu. Dařilo se v něm alpským lyžařům v paralelním týmovém závodě, do první desítky skončili i biatlonisté ve štafetě. Čtěte souhrn.

Slušné umístění na závěr. Lyžaři v týmovém vyřazovacím závodě porazili Velkou Británii, pak vypadli s favorizovaným Rakouskem. Mezi šestnácti týmy obsadili celkem pěkné páté místo.

Další umístění do TOP 10 mají za sebou biatlonisté, kteří ve smíšené štafetě uzavřeli první desítku. Nejblíže k medaili měli v úterý, kdy Bára Babánková skončila ve sprintu na šest kilometrů těsně čtvrtá.

O stupínek hůře, tedy jedenáctí, byli ve své smíšené štafetě běžci na lyžích. V pátek naposledy závodily i naše rychlobruslařky na krátké dráze: Dominika Simandlová skončila 21., Markéta Fajkusová 27.

„Markéta Fajkusová si v Sarajevu zlepšila dva osobní rekordy, a to na tratích 1 500 a 500 metrů. Dominika Simandlová dosáhla svého maxima čtrnáctým místem na 1 500 metrů, kdy zároveň zajela také svůj nejlepší čas v této sezoně,“ hodnotil trenér Jindřich Pařík.

Novinky nejen ze zákulisí nezapomeňte sledovat i na našich komunikačních kanálech!

foto dne

pic02

Flash news

Výprava je doma!

V sobotu po druhé hodině odpoledne se výprava českých olympioniků vrátila do Prahy. Gratulujeme všem sportovcům ke skvělé reprezentaci!

Olympijský festival je u konce

Slavnostním ceremoniálem skončil v pátek večer Evropský olympijský festival mládeže v Sarajevu. Češi na něm vybojovali dvě medaile: zlato z hokejového turnaje a bronz ze slopestylu zásluhou Marie Kreisingerové.

Social hub

Olympijský tým

Nepřemožitelný! Připomeňte si zlatou jízdu Lukáše Krpálka, který před 4 roky v Riu ovládl olympijský turnaj v judu. ⤵️ t.co/0nH4KshHno

Závodník Ondřej Klymčiw před dvěma roky málem zemřel na Rallye Dakar, když měl vážnou nehodu na motorce. Nyní se na nejtěžší závod planety vrací. Tentokrát za volantem auto veterána. Poslechněte si příběh odvážného jezdce. ➡️ t.co/cmdWewik7S t.co/EyaVpQDgqn