Třetí den na EYOF: hokejisté vyhráli i druhý zápas a zahrají si o zlato

Česká výprava získá na Evropském olympijském festivalu mládeže druhou medaili. Hokejisté totiž vyhráli i svůj druhý zápas na turnaji a postoupili do čtvrtečního finále proti Bělorusku. Více v souhrnu dne.

„Od rána jsme věděli, že chceme uspět. Švýcary jsme hodně tlačili, nasypali pár gólů a zaslouženě vyhráli,“ hodnotil triumf nad helvétským křížem Tomáš Chlubna, který se pod vítězství podepsal gólem a přihrávkou.

Čechy teď v boji o zlato (čtvrtek 20:00) čeká překvapivý finalista Bělorusko, které prohrálo se Slovenskem a pak porazilo Finsko.

„Nikdy jsem proti nim nehrál, ale to, že vyhráli nad Finskem, ukazuje jejich velkou sílu. Pro nás ale stále platí to samé: musíme hrát koncentrovaně a zkusit urvat zlatou placku. Už jsme hodně blízko,“ doplnil další z hráčů Pavel Novák.

Slibné výkony stejně jako v úterý předvedli v Sarajevu biatlonisté – Luděk Abrahám po polovině vytrvalostního závodu sahal po stupních vítězů, nakonec uzavřel první desítku. Nejlepší z dívek Bára Babánková dojela třináctá.

V obřím slalomu alpských lyžařek skončila Barbora Nováková na 22. místě a Natálie Zouharová 38. Sommerová s Gašparíkovou závod nedokončily.

Úvodní vystoupení na EYOF mají za sebou krasobruslařské naděje Klára Štěpánová s Danielem Mrázkem. V krátkém programu byla Štěpánová 18. a Mrázek 12. Ve čtvrtek jsou na programu volné jízdy.

První vítězství turnajové vítězství zaznamenali naši curleři, kteří přehráli Dánsko 10:4. Ve svém večerním vystoupení ale podlehli Maďarům 6:11.

Novinky nejen ze zákulisí nezapomeňte sledovat i na našich komunikačních kanálech!

foto dne

pic02

Flash news

Výprava je doma!

V sobotu po druhé hodině odpoledne se výprava českých olympioniků vrátila do Prahy. Gratulujeme všem sportovcům ke skvělé reprezentaci!

Olympijský festival je u konce

Slavnostním ceremoniálem skončil v pátek večer Evropský olympijský festival mládeže v Sarajevu. Češi na něm vybojovali dvě medaile: zlato z hokejového turnaje a bronz ze slopestylu zásluhou Marie Kreisingerové.

Social hub

Olympijský tým

Až do kabiny ⚽️ mistrovské Slavie vás vtáhne Olympijský podcast. Do ️ mikrofonu @Radiozurnal1 mluví ten nejpovolanější. Nejlepší český fotbalový trenér současnosti Jindřich Trpišovský vám prozradí nejen to, jak to v Edenu funguje. ➡️ t.co/sfhCM0CGR0 t.co/yHEnngjrlX

Olympijský tým

️ „Chtěla bych vyhrát turnaj. Myslím, že jdu dobrou cestou. Odpočinula jsem si a cítím se dobře. Moc se na to těším.“ ️‍♀️ Klára Spilková balí kufry a míří do USA . Na prestižní @LPGA bude bojovat o účast na LOH v Tokiu t.co/rkuCNmKqpH t.co/was7AoolwX

Olympijský tým

️ „Sport je jen špička ledovce!“ Světová kapacita v oboru (nejen) sportovní výživy Libor Vítek vám v dnešním vydání magazínu @DenikSport COACH v mnohém otevře oči t.co/60k278GHfu