Medaile byla blízko. Běžkař Vacek překvapil skvělým čtvrtým místem

Hned první den sahali Češi v Sarajevu po medaili. Šestnáctiletý běžec na lyžích Mathias Vacek skončil v závodě na 10 kilometrů klasicky čtvrtý se ztrátou 14 vteřin na bronz. Umístění v první pětce je i tak velkým úspěchem.

„Závodilo se v hodně divokých podmínkách. Sněžilo a pršelo, na trati to nebyla sranda. Navíc je okruh pro tuhle věkovou kategorii hodně náročný. Je v něm těžké udržet po celou dobu tempo,“ hodnotil trenér Zbyněk Pavlásek.

Čtvrté místo považuje za příjemné překvapení. Už jen proto, že čeští závodníci startovali podle bodů asi v polovině devadesátičlenného pole.

„Mathias zajel fantasticky, ale dařilo se i ostatním,“ připomněl Pavlásek. Do první dvacítky se vešel také Benjamín Vrbovský, mezi dívkami si nejlépe vedla na šestnáctém místě Jolanta Byrtus v závodě na 7,5 kilometru.

„V obou kategoriích jsme hned v první den rozhodně neudělali ostudu. Přál bych si, abychom v každé kategorii měli závodníka do TOP 20. Věřím, že se nám to vyplní.“

Další závody čekají běžce na lyžích v Sarajevu už v úterý, a to intervalový závod volně. Na Evropském festivalu mládeže je reprezentuje celkem osm sportovců – čtyři chlapci a čtyři dívky. Nominaci najdete ZDE.

Novinky nejen ze zákulisí nezapomeňte sledovat i na našich komunikačních kanálech!

foto dne

pic02

Flash news

Výprava je doma!

V sobotu po druhé hodině odpoledne se výprava českých olympioniků vrátila do Prahy. Gratulujeme všem sportovcům ke skvělé reprezentaci!

Olympijský festival je u konce

Slavnostním ceremoniálem skončil v pátek večer Evropský olympijský festival mládeže v Sarajevu. Češi na něm vybojovali dvě medaile: zlato z hokejového turnaje a bronz ze slopestylu zásluhou Marie Kreisingerové.

Social hub

Olympijský tým

Poslední zápas v reprezentační kariéře ❤️ Díky za všechno, @lucie.safarova! #czechteam : Pavel Lebeda / Česká sportovní instagram.com/p…

Olympijský tým

Mladá hvězda @barbora_malikova bude hostem naší #czechteam stage na @utubering 27. dubna v Praze i 4.května v Brně! Barča bude vyprávět o tom, jaké je spojení profi atletické kariéry s životem sedmnáctileté středoškolačky Těšíme se! instagram.com/p…

Olympijský tým

Na Kanadu s čerstvou krví! Petr Pála složil tým na duel Fed Cupu z @bkrejcikova, @marketavondrousova, @karolinamuchova, @maryybou a @lucie.safarova! Tak držíme o víkendu v Prostějově palce, holky! ✊ #czechteam : Pavel Lebeda / Česká sportovní instagram.com/p…