Začínáme! V Sarajevu proběhlo slavnostní zahájení olympiády

V Sarajevu už hoří olympijský oheň. V neděli večer jeho zapálením vyvrcholil zahajovací ceremoniál Evropského olympijského festivalu, na kterém nechyběli ani Češi. Vlajku nesl hokejista Tobiáš Handl.

„Hrozně jsem si to užil, byl to velký zážitek. Ani jsem vlajkou nemusel tolik mávat, protože hodně foukal vítr. Myslím, že bych se tím mohl živit,“ smál se vlajkonoš Handl po ceremoniálu.

Běžkař Jakub Medek ho doplnil: „Překvapilo mě, kolik přišlo lidí. Nečekal jsem, že to místní vezmou až takhle vážně. Budu doufat, že podobně skvělá atmosféra bude i na sportovištích.“

Po vzoru „velké“ olympiády začal ceremoniál nástupem všech výprav, pokračoval tanečním vystoupením a na jeho konci se slavnostně zapálil olympijský oheň. Na fotbalovém stadionu v Sarajevu ho sledovalo několik tisíc lidí.

V pondělí se na EYOF rozběhnou sportovní disciplíny. Jako první jdou do akce naši curleři, které čeká úvodní zápas s Velkou Británií. Večer pak pojede část výpravy fandit hokejistům v utkání proti Rusku.

Novinky nejen ze zákulisí nezapomeňte sledovat i na našich komunikačních kanálech!

Foto: Andrej Galica/SOV

foto dne

pic02

Flash news

Výprava je doma!

V sobotu po druhé hodině odpoledne se výprava českých olympioniků vrátila do Prahy. Gratulujeme všem sportovcům ke skvělé reprezentaci!

Olympijský festival je u konce

Slavnostním ceremoniálem skončil v pátek večer Evropský olympijský festival mládeže v Sarajevu. Češi na něm vybojovali dvě medaile: zlato z hokejového turnaje a bronz ze slopestylu zásluhou Marie Kreisingerové.

Social hub

Olympijský tým

Poslední zápas v reprezentační kariéře ❤️ Díky za všechno, @lucie.safarova! #czechteam : Pavel Lebeda / Česká sportovní instagram.com/p…

Olympijský tým

Mladá hvězda @barbora_malikova bude hostem naší #czechteam stage na @utubering 27. dubna v Praze i 4.května v Brně! Barča bude vyprávět o tom, jaké je spojení profi atletické kariéry s životem sedmnáctileté středoškolačky Těšíme se! instagram.com/p…

Olympijský tým

Na Kanadu s čerstvou krví! Petr Pála složil tým na duel Fed Cupu z @bkrejcikova, @marketavondrousova, @karolinamuchova, @maryybou a @lucie.safarova! Tak držíme o víkendu v Prostějově palce, holky! ✊ #czechteam : Pavel Lebeda / Česká sportovní instagram.com/p…