Na Evropském olympijském festivalu mládeže bude Česko reprezentovat 53 sportovců

Výprava mladých olympioniků se v sobotu před polednem letecky přesunula z vojenského letiště v Praze-Kbelích do Sarajeva, kde v pondělí začíná Evropský olympijský festival mládeže (EYOF). Akce se koná ve dnech 11. až 15. února a Česko na ní bude reprezentovat 53 sportovců.

„U mladých sportovců předem těžko odhadnout výsledky či dokonce predikovat počet medailí, protože pro mnohé z nich je EYOF prvním velkým měřením sil s mezinárodní konkurencí. Jde především o to, aby na vlastní kůži poznali olympijskou atmosféru a zažili průběh multisportovní akce,“ uvedl Martin Doktor, šéf výpravy.

Češi budou mít v Sarajevu zastoupení ve všech osmi sportech – alpské lyžování, běh na lyžích, biatlon, curling, krasobruslení, lední hokej, rychlobruslení a snowboarding. Nejpočetnější částí výpravy jsou hokejisté, následují alpští lyžaři a běžci na lyžích s osmi sportovci.

„Účast hokejového týmu mě těší obzvlášť, neboť na týmové sporty se vždy chodí fandit a stmelí se tím celý kolektiv. Část hokejistů přitom přiletí do Sarajeva z jiného turnaje ze Švédska,“ dodal Doktor.

V týmu jsou hráči, kteří už mají za sebou starty v extralize dospělých. Jsou to brankář Jan Bednář (Karlovy Vary) a útočníci Michal Gut (Piráti Chomutov) a Tobiáš Handl (Olomouc).

Mezi naděje výpravy patří i krasobruslaři Daniel Mrázek s Klárou Štěpánovou. Mrázek získal suverénní zlato na loňské Olympiádě dětí a mládeže (ODM) a na republikovém mistrovství dospělých skončil třetí. Štěpánová byla na stejné akci druhá, lepší byla jen česká jednička Eliška Březinová.

Zlatou medaili vybojovali na ODM i snowboardistka Marie Kreisingerová, dokonce dvě zlata na téže akci bral sjezdař David Kubeš.

Na Evropském olympijském festivalu mládeže se utkávají sportovci ve věku 14 až 18 let. Akce má parametry „velké“ olympiády – nechybí slavnostní zahajovací a závěrečné ceremoniály, státní hymny či zapálení olympijského ohně.

Novinky nejen ze zákulisí nezapomeňte sledovat i na našich komunikačních kanálech!

foto dne

pic02

Flash news

Výprava je doma!

V sobotu po druhé hodině odpoledne se výprava českých olympioniků vrátila do Prahy. Gratulujeme všem sportovcům ke skvělé reprezentaci!

Olympijský festival je u konce

Slavnostním ceremoniálem skončil v pátek večer Evropský olympijský festival mládeže v Sarajevu. Češi na něm vybojovali dvě medaile: zlato z hokejového turnaje a bronz ze slopestylu zásluhou Marie Kreisingerové.

Social hub

Olympijský tým

Novým sportovním ️ moderátorem @CNNPrima je od dnešního dne bývalý reprezentant @paralympicsCZ ‍♂️ cyklista Jiří Ježek, který v redakci sportu vystřídal olympijského vítěze Romana Šebrleho. t.co/q9ptpylkH1

Olympijský tým

Nový Olympijský magazín @sportCT je tady! Na co se můžete těšit? ❄️ Rozhovor s bobistou Dominikem Dvořákem Reportáž z trenérské konference Mosty Vzpomínky na olympijské hry v Londýně 2012 Magazín najdete ZDE t.co/AHHGsrxr9c t.co/orSW8Nibhe

Olympijský tým

„Věřím, že olympijské hry v Tokiu budou dělící čárou mezi nynější těžkou dobou a lepšími časy a ukážou, jak se dají sportovní akce organizovat i do budoucna.“ Předseda ČOV Jiří Kejval uvedl, že organizátoři @Tokyo2020 mají scénáře pro uskutečnění Her. t.co/u6YyRVUOHK t.co/qWsIV39XQO

Olympijský tým

Zahrajte si ve filmu v čele s Kryštofem Hádkem! Staňte se součástí natáčení snímku Poslední závod, který vypráví skutečný příběh legendárních lyžařů Hanče a Vrbaty, jež se odehrál v roce 1913! ⛷ t.co/fMwBdQa07c t.co/cwwXhkfhQc