Češi budou v Sarajevu obhajovat tři medaile

Česká výprava čítající 53 sportovců bude na Evropském olympijském festivalu mládeže (EYOF) v Sarajevu obhajovat tři medaile z tureckého Erzurumu, kde se před dvěma lety konal zimní festival naposledy.

První ročník zimního EYOF proběhl v roce 1993, ten letošní je celkově už čtrnáctým. V minulosti jím prošla řada úspěšných sportovců – biatlonisté Ondřej Moravec a Jessica Jíslová, běžec na lyžích Martin Koukal, sjezdař Kryštof Krýzl, hokejista Jiří Tlustý nebo dvojnásobná šampionka z olympiády v Pchjongčchangu Ester Ledecká.

V Erzurumu se o kompletní medailovou sbírku postarali biatlonista Vítězslav Hornig (zlato), běžkyně na lyžích Zuzana Holíková (stříbro) a sjezdařka Nikola Bubáková (bronz).

EYOF je určený pro sportovce ve věku 14 až 18 let, akce se pořádá vždy lichý rok a střídá se její letní a zimní podoba.

„Pro řadu sportovců je EYOF prvním měřením sil s mezinárodní konkurenci. Klíčové jsou především nasbírané zkušenosti, které budou sportovce inspirovat do další práce,“ uvedl Martin Doktor, šéf výpravy.

Kompletní nominace české výpravy na EYOF v Sarajevu najdete ZDE.

Novinky nejen ze zákulisí nezapomeňte sledovat i na našich komunikačních kanálech!

foto dne

pic02

Flash news

Výprava je doma!

V sobotu po druhé hodině odpoledne se výprava českých olympioniků vrátila do Prahy. Gratulujeme všem sportovcům ke skvělé reprezentaci!

Olympijský festival je u konce

Slavnostním ceremoniálem skončil v pátek večer Evropský olympijský festival mládeže v Sarajevu. Češi na něm vybojovali dvě medaile: zlato z hokejového turnaje a bronz ze slopestylu zásluhou Marie Kreisingerové.

Social hub

Olympijský tým

Novým sportovním ️ moderátorem @CNNPrima je od dnešního dne bývalý reprezentant @paralympicsCZ ‍♂️ cyklista Jiří Ježek, který v redakci sportu vystřídal olympijského vítěze Romana Šebrleho. t.co/q9ptpylkH1

Olympijský tým

Nový Olympijský magazín @sportCT je tady! Na co se můžete těšit? ❄️ Rozhovor s bobistou Dominikem Dvořákem Reportáž z trenérské konference Mosty Vzpomínky na olympijské hry v Londýně 2012 Magazín najdete ZDE t.co/AHHGsrxr9c t.co/orSW8Nibhe

Olympijský tým

„Věřím, že olympijské hry v Tokiu budou dělící čárou mezi nynější těžkou dobou a lepšími časy a ukážou, jak se dají sportovní akce organizovat i do budoucna.“ Předseda ČOV Jiří Kejval uvedl, že organizátoři @Tokyo2020 mají scénáře pro uskutečnění Her. t.co/u6YyRVUOHK t.co/qWsIV39XQO

Olympijský tým

Zahrajte si ve filmu v čele s Kryštofem Hádkem! Staňte se součástí natáčení snímku Poslední závod, který vypráví skutečný příběh legendárních lyžařů Hanče a Vrbaty, jež se odehrál v roce 1913! ⛷ t.co/fMwBdQa07c t.co/cwwXhkfhQc