Češi budou v Sarajevu obhajovat tři medaile

Česká výprava čítající 53 sportovců bude na Evropském olympijském festivalu mládeže (EYOF) v Sarajevu obhajovat tři medaile z tureckého Erzurumu, kde se před dvěma lety konal zimní festival naposledy.

První ročník zimního EYOF proběhl v roce 1993, ten letošní je celkově už čtrnáctým. V minulosti jím prošla řada úspěšných sportovců – biatlonisté Ondřej Moravec a Jessica Jíslová, běžec na lyžích Martin Koukal, sjezdař Kryštof Krýzl, hokejista Jiří Tlustý nebo dvojnásobná šampionka z olympiády v Pchjongčchangu Ester Ledecká.

V Erzurumu se o kompletní medailovou sbírku postarali biatlonista Vítězslav Hornig (zlato), běžkyně na lyžích Zuzana Holíková (stříbro) a sjezdařka Nikola Bubáková (bronz).

EYOF je určený pro sportovce ve věku 14 až 18 let, akce se pořádá vždy lichý rok a střídá se její letní a zimní podoba.

„Pro řadu sportovců je EYOF prvním měřením sil s mezinárodní konkurenci. Klíčové jsou především nasbírané zkušenosti, které budou sportovce inspirovat do další práce,“ uvedl Martin Doktor, šéf výpravy.

Kompletní nominace české výpravy na EYOF v Sarajevu najdete ZDE.

Novinky nejen ze zákulisí nezapomeňte sledovat i na našich komunikačních kanálech!

foto dne

pic02

Flash news

Výprava je doma!

V sobotu po druhé hodině odpoledne se výprava českých olympioniků vrátila do Prahy. Gratulujeme všem sportovcům ke skvělé reprezentaci!

Olympijský festival je u konce

Slavnostním ceremoniálem skončil v pátek večer Evropský olympijský festival mládeže v Sarajevu. Češi na něm vybojovali dvě medaile: zlato z hokejového turnaje a bronz ze slopestylu zásluhou Marie Kreisingerové.

Social hub

Olympijský tým

To byla BITVA! Petra Kvitová přemohla světovou jedničku a míří do finále turnaje v Dauhá! O titul se utká v sobotu s Běloruskou Arynou Sabalenkou. Držíme palce, @petra.kvitova #pojd #czechteam instagram.com/p…

Olympijský tým

FANDÍME SPOLEČNĚ a v JEDNOM TRIKU! Oblékni se do olympijského a buď součástí našeho týmu. ⁣ ⁣ Ukaž, že jsi jeden z nás. Oblékni, vyfoť a označ @olympijskytym // ODKAZ V PROFILU instagram.com/p…